powrót do strony Obiekty biurowe

Zespół budynków biurowych przy ul. Pachońskiego

Projekt konstrukcji kompleksu biurowego oraz budynku hotelu projektowanego w Krakowie, ob. Krowodrza, ul. Pachońskiego.

Obiekt Powierzchnia
użytkowa [m2]
Architekt
Zespół budynków biurowych oraz budynek hotelu przy ul. Pachońskiego
pasek-300x1 pasek 150x1 pasek 150x1
Opis Konstrukcji
Projektowany kompleks biurowy składa się z dwóch budynków „A” i „B”. Budynek „A” przeznaczono na funkcje biurowe, natomiast budynek „B” przeznaczono na funkcje hotelowe. Kondygnacje podziemne w obu budynkach przeznaczono na parking podziemny.

Budynek „A” zaprojektowano na rzucie wielokąta o kształcie zbliżonym do litery L. Wymiary rzutu poziomego nie przekraczają 107.5 x 81 m. Budynek posiada jedną kondygnacje podziemną oraz 4 do 6 kondygnacji nadziemnych. Całkowita wysokość kondygnacji nadziemnych nie przekracza 25 m. Wysokości kondygnacji mierzone pomiędzy górnymi poziomami płyt wynoszą:

  • dla części czterokondygnacyjnej wynosi : 4.10 + 4.40 + 2 x 3.70 + 60 m
  • dla części sześciokondygnacyjnej wynosi : 4.10 + 4.30 + 2 x 3.70 + 2 x 20 m

Budynek „B” zlokalizowany jest w osiach A-F/1-9 (są to własne osie konstrukcyjne tylko dla budynku „B”).

Sytuacyjnie względem kompleksu „A” zlokalizowany jest po drugiej  ulicy i całkowicie od niego niezależny – w zamierzeniu ma pełnić funkcję hotelową .

Zaprojektowano na rzucie zbliżonym do prostokąta z podłużną ścianą zewnętrzną przebiegającą w łuku. Wymiary rzutu poziomego wynoszą w poziomie terenu ok 22 x 51 m, a biorąc pod uwagę nadwieszony dach od strony osi 9 wymiar podłużny wzrasta do ok. 60 m dla ostatniej kondygnacji stropodachu. Budynek posiada jedną kondygnację podziemną i cztery kondygnacje nadziemne. Całkowita wysokość budynku licząc od poziomu „zero” do wierzchu attyki wynosi 16 m.