powrót do strony Obiekty mieszkalne

Podgórki Tynieckie – Kraków

Budynki mieszkalne jednorodzinne w zabudowie bliźniaczej (6 segmentów) zlokalizowanych w Krakowie w dzielnicy Podgórze przy ul. Podgórki Tynieckie.

Obiekt Powierzchnia
użytkowa [m2]
Architekt
Budynki mieszkalne jednorodzinne przy ul. Podgórki Tynieckie Skoczek&Wojdacki Architekci
pasek-300x1 pasek 150x1 pasek 150x1
Opis Konstrukcji
Budynek nr 1 zaprojektowano jako składający się z segmentów A oraz A`. Segmenty budynku projektuje się  jako dwukondygnacyjne z antresolą
i niepodpiwniczone. Budynek zaprojektowano na rzucie prostokąta o wymiarach zewnętrznych 29.35 x 12.00 m. Całkowita wysokość budynku wynosi 14.23 m. Budynek zaprojektowano w technologii tradycyjnej z drewnianą więźbą dachową.Fundamenty budynku zaprojektowano jako bezpośrednie. Konstrukcje fundamentów stanowią ławy żelbetowe o grubości 40 cm i szerokościach 80 oraz 100 cm.Ściany fundamentowe zaprojektowano jako żelbetowe monolityczne gr. 25 cm (ściany zewnętrzne).Ściany murowane nośne zaprojektowano z pustaków poryzowanych porotherm gr. 25. Ściany zaprojektowano z pustaków klasy min 10 MPa na zaprawie cementowej marki min M5.

Ściany żelbetowe nośne zaprojektowano jako monolityczne gr. 25 oraz 15 cm.

Budynek nr 2 zaprojektowano jako składający się z dwóch segmentów B oraz B`. Segmenty budynku projektuje się  jako dwukondygnacyjne z antresolą
i niepodpiwniczone. Budynek zaprojektowano na rzucie prostokąta o wymiarach zewnętrznych 41.55 x 10.50 m. Całkowita wysokość budynku wynosi 14.23 m. Budynek zaprojektowano w technologii tradycyjnej z drewnianą więźbą dachową. Zewnętrzne ściany nośne budynku na kondygnacjach +2 oraz antresoli cofają się kaskadowo do środka budynku.

Fundamenty budynku zaprojektowano jako bezpośrednie. Konstrukcje fundamentów stanowią ławy żelbetowe o grubości 40 cm i szerokościach 80 oraz 100 cm.

Ściany murowane nośne zaprojektowano z pustaków poryzowanych porotherm gr. 25. Ściany zaprojektowano z pustaków klasy min 10 MPa na zaprawie cementowej marki min M5.

Ściany żelbetowe nośne zaprojektowano jako monolityczne gr. 25 oraz 15 cm.