powrót do strony Obiekty mieszkalne

ul. Korbutowa – Kraków

Jednorodzinne budynki mieszkalne w zabudowie bliźniaczej z częściowo zagłębionymi garażami w Krakowie w dzielnicy Krowodrza przy ul. Korbutowej.

Obiekt Powierzchnia
użytkowa [m2]
Architekt
Budynki mieszkalne jednorodzinne w zabudowie bliźniaczej ul. Korbutowa
pasek-300x1 pasek 150x1 pasek 150x1
Opis Konstrukcji
Projektowane budynki to trzykondygnacyjne budynki mieszkalne w zabudowie bliźniaczej. Kondygnacja najniższa, piwniczna mieści garaże i pomieszczenia techniczne, dwie kondygnacje nadziemne pełnią funkcję mieszkalną.

Ze względu na technologię – założono wykonanie konstrukcji w systemie tradycyjnym, żelbetowym monolitycznym z lokalnym uzupełnieniem ścianami murowanymi. Każdy z budynków rozwiązano w rzucie na planie prostokąta o wymiarach ok. 11.5×17.1m oraz oddylatowano od siebie. Posadowienie budynków zrealizowano jako bezpośrednie na płytach fundamentowych.

Konstrukcję każdej z ramp wjazdowych z terenu do garaży zaprojektowano w kształcie odwróconego „L” z płytą denną i ścianami bocznymi – pełniącymi funkcję konstrukcji oporowej. Styk między obiema rampami oraz każdą rampą a budynkiem również zaprojektowano jako szczelny.

Układ pionowy nośny części budynków tworzą ściany i słupy żelbetowe oraz lokalnie ściany murowane z pustaków ceramicznych Porotherm oraz silikatowych.