powrót do strony Obiekty przemysłowe

Projekt konstrukcji budynku socjalno-biurowego oraz hali napełniania gazów dla ” OJSC” LINDE GAS RUS projektowanego w obwodzie Moskiewskim, miasto Balashika przy ul.  BELYAKOWA 1 A.

 

Obiekt Powierzchnia
użytkowa [m2]
Architekt
Budynek socjalno-biurowy oraz  ul. Rynek Skoczek&Wojdacki Architekci
pasek-300x1 pasek 150x1 pasek 150x1
Opis Konstrukcji
Budynek biurowy zaprojektowano na rzucie prostokąta o wymiarach 14.86×16.30 m. Budynek zaprojektowano jako dwukondygnacyjny, nie podpiwniczony o całkowitej wysokości 8,60 m. Budynek przylega do istniejącego czterokondygnacyjnego budynku w konstrukcji żelbetowej, prefabrykowanej. Wysokość istniejącego budynku wynosi 14.30 m. Funkcjonalnie nowoprojektowany obiekt przeznaczono na cele biurowe.

Konstrukcje budynku zaprojektowano jako dwupiętrową ramę przestrzenną z podziałem na ramy główne, stężone ryglami w kierunku poprzecznym. Wypełnienie konstrukcji stanowi strop żelbetowy na blasze fałdowej w poziomie 1-ego piętra oraz blachą trapezową w poziomie dachu.  Konstrukcje budynku wzdłuż osi literowych stanowi dwupiętrowa, trójnawowa  rama stalowa o sztywnych węzłach. Wzdłuż osi literowych konstrukcję ramy usztywniają przegubowe rygle w poziomie dachu i stropu I piętra. Usztywnienie przestrzenne stanowią stężenia ścienne i dachowe oraz sztywna tarcza stropu I piętra oraz blacha trapezowa dachu.

Konstrukcję ramową zaprojektowano o rozpiętości rygli 4.49; 5.00; 4.49 m
i wysokości słupów 3,90; ~3,80 m. Słupy ramy zaprojektowano z IHEB 240 natomiast rygle stropowe 1-eg piętra z IPE 300. Rygle ramy w poziomie dachu zaprojektowano z IPE240.  W płaszczyznach prostopadłych do ram głównych w poziomie 1-ego piętra zaprojektowano rygle stropowe z kształtownika IPE 270.